cz

...
Zbečno

K+M+B+2021 aneb Tři krále i dárce hlídal PES

Do průběhu letošní Tříkrálové sbírky zasáhla epidemie a v souvislosti s ní přijatá opatření. Koledníci po dobu trvání 5. stupně nemohli vyjít, ale koleda zrušena nebyla. Byla přesunuta hlavně do online prostředí a statické kasičky mohly být umístěny na veřejně přístupná místa. Z finančních prostředků získaných v letošní sbírce podpoří ADCH Praha tyto projekty v ČR: Pomoc potřebným v souvislosti s COVID19 v pražské arcidiecézi • Domov seniorů sv. Václava ve Staré Boleslavi • Farní charitu Kolín a v zahraničí: Pomoc v Bělorusku • Pomoc v Albánii, ale mnoho dalších aktivit, o kterých si můžete přečíst na www.trikralovasbirka.cz. Z důvodu nejistých podmínek koledování a tím i nejistého výsledku sbírky letos naše farnost nežádala o finanční podporu na žádný místní projekt.
Výtěžek ve Zbečně činí: 6 081 Kč
Celkový výtěžek odeslaný na konto sbírky za farnost Zbečno: 35 559 Kč
Děkujeme, že i v těchto složitých časech myslíte na druhé. Charita lidi neopouští a bude se i nadále snažit o zachování kvality svých služeb. Poděkování patří i všem starostům a zaměstnancům obecních úřadů, kteří vždy ochotně s organizací sbírky pomáhají.
Tato sbírka přinesla nově virtuální koledníky, online požehnání a online kasičky. Nová doba, nové technologie, nové možnosti. To všechno však, podle mého názoru, nemůže nikdy plně nahradit kouzlo osobní návštěvy koledníků v našich domovech. Přejme si, ať se při té příští sbírce ve zdraví opět setkáme!
místní koordinátor TKS
Monika Cyrusová

Datum vložení: 11. 2. 2021 11:16
Datum poslední aktualizace: 11. 2. 2021 11:18
Autor: Ing. Jiří Těhan MBA

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Obec Zbečno
Zbečno 7